Home › Co zobaczyc w ukrainskich Karpatach

Co zobaczyc w ukrainskich Karpatach

Dzikie, zielone lasy, przyroda, spokój - kto nie marzy o takim odpoczynku? Właśnie taki wyjątkowy kontakt z naturą można poczuć w ukraińskich Karpatach. Warto odwiedzić te piękne góry, w poszukiwaniu ucieczki od zgiełku współczesnego świata. 
Najwyższy szczyt Ukrainy Oczywiście najpopularniejszym regionem tych gór jest Czarnohora, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Ukrainy - Howerla. Wejście na ten szczyt jest wymagające ale nie bardzo trudne - a widok ze szczytu jest niesamowity. Okolice góry są zaś przepiękne - rozbuchana natura, bajowe krajobrazy sprawiają , ze człowiek zapomina, że gdzieś daleko są wielkie metropolie z setkami samochodów. Koniecznie trzeba również wejść na Popa Iwana. Na jego szczycie znajdują się ruiny obserwatorium "Biały Słoń", zbudowanego tutaj w latach 30. XX wieku. W czasie wojny zostało ono rozszabrowane, a w czasach komunizmu popadło w ruinę. Trzeba przyznać, że robią one niesamowite wrażenie przy wejściu na szczyt. Oczywiście wartych polecania są również inne trasy - im mniej uczęszczane, tym ciekawsze. Ogromnym plusem ukraińskim Karpat jest to, że poza popularnymi szlakami można wędrować tu całe dnie i spotkać dosłownie klika osób. 
lwowski_rynek.jpg
Wioski, w których zatrzyma się czas Przy planowaniu wycieczki na Ukrainę, podczas której chcemy zwiedzić ukraińskie góry, nie możemy pominąć także kilku miast oraz wiosek. Najbardziej znanym z nich jest Jaremcza. W czasie II RP był to jeden z głównych kurortów kraju, nazywany "Perłą Karpat". Dziś to główny ośrodek sportowo - wypoczynkowy Karpat Wschodnich. Można tu napić się uzdrowiskowych wód oraz oczywiście oddać się szusowaniu na nartach. Dużą atrakcją jest oczywiście przyroda - gęste lasy oraz wyjątkowej urody wodospad. Popularną destynacją jest także Kołomyje, od której nazwy pochodzą tradycyjne góralskie przyśpiewki: kołomyjki. Znajdziemy tu m.in Muzeum Pisanek, gdzie znajdziemy aż 12 000 eksponatów! Można tu także nauczyć się tradycyjnej sztuki malowania pisanek. W mieście można także zobaczyć drewnianą, XVI wieczną cerkiew. Będąc w tych okolicach najbardziej jednak warto zobaczyć huculskie wioski: Werchowynę, Worochtę czy Dżembroni. Znajdziemy w nich agroturystyki z wyśmienitym lokalnym jedzeniem (na uwagę zasługują oczywiście sery), miejsca gdzie kupimy ręcznie robione rzemiosło artystyczne oraz hodowle słynnych koni huculskich. Szukasz wycieczek na Ukrainę do Lwowa - zapraszamy na kresy.com - biuro podróży Chortycia po więcej informacji na temat organizowanych wyjazdów. Ukraińskie Karpaty to piękne i wyjątkowe tereny, w których bardzo łatwo się zakochać. Znajdziemy tutaj spokój, naturę, wyjątkową kulturę Hucułów i wspaniałe górskie szlaki.
lwow_noca.jpg